سفرنامه جزیره بالی

بالی جزیره ای است در کشور اندونزی که از زیباترین مراکز گردشگری ساحلی مهم جهان به شمار میرود. جزیره بالی اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به یکدیگر وصل می کند. به همین دلیل از آب و هوای متفاوتی  در ماههای سال برخوردار است. دنپازار مرکز اداری این جزیره میباشد که فرودگاه اصلی جزیره بالی نیز به همین نام است. طبیعت زیبای  بالی با پوشش گیاهی منحصر به فرد و شالیزارهای برنج در کنار رودها و آبشارها نگاه متفاوتی از طبیعت بکر و بی نظیر این منطقه میباشد.

 

اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان است. دین رسمی مردم جزیره بالی هندو میباشد که تفاوت زیادی با ادیان هندوئیسم که در کشور هند رایج است دارد. هندوان بت پرست نیستند بلکه معتقدند خدایان،مظهرهای گوناگون خداوند یکتا می باشند. آفریدگار در آیین  هندو ،برهما نامیده می شود . ویشنو  خدای مظهر بقا در زندگی روی زمین است. شیوا نیز از صفات آفریدگار در هندو میباشد. معابد معروف بالی معبد مادر-معبد تانالوت- معبد اولون-معبد کهن و معبد یاپوری پمکوتان نام دارد.

 

از تفریحات کشور اندونزی که متشکل از ۱۷۰۰۰ جزیره است و از این تعداد  ۶۰۰۰  جزیره مسکونی دارد، غواصی میباشد. جزیره های مرجانی بهترین منطقه مساعد برای غواصان میباشد.

 

 

دمای هوای بالی در سراسر سال بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد میباشد.که از ابتدای ماه دسامبر تا مارس پدیده  مانسون می تواند باران های شدیدی را به این شهر بیاورد و هوا را بسیار مرطوب کند. از اوایل ماه ژوئن تا اواخر سپتامبر رطوبت هوا کم استو نسبتاً خنک میشود.

 

دوستداران هنر بهتر است بدانند جشنواره هنر بالی هر ساله از دومین شنبه ماه ژوئن شروع میشود تا دومین شنبه ماه جولای ادامه دارد. یکی از بزرگترین جشنواره های بالی به نمایش  گذاشتن فرهنگ و هنر بالی می باشد که در آن با اجراهای نمایشی،موسیقی، صنایع دستی و غذاهای بالی می توان با فرهنگ آنها بسیار نزدیک آشنا شد.

کجا را برای مراکز تفریحی  انتخاب میکنیم ؟ این سوالات را همه گردشگران برای سفر به هر کشوری دارند که بنا به ذائقۀ هیجان آن مکان تفریحی انتخاب به گشت و گذاری می کنند. باغ تیرتاگنگا- جنگل میمون ها- ساحل توسارا- چشمه های آب گرم منجر- ساحل پاندواوا- چشمه آبگرم باتور- ساحل سانور- ساحل بالانگان از جذابیت های توریستی بالی میباشند.

 

از بهترین مراکز خرید بالی میتوان از مرکز خرید دسیکاوری و مرکز خرید کارفور و بیج واک  نام برد. مرکز خرید کوتا نستر در قلب کوتا و بازار اوپودمارت از مراکز خرید اصلی بالی به شمار می آیند.مراکز اصلی فوق را قبل از سفر مرور کنید.

مرکز خرید کوتا KUTA CENTRA

مرکز خرید بالی براسکو SHOPPING CANTRE

مرکز خرید لیپی پلازا LIPI PLAZA

فروشگاه ایکات باتیک IKAT BATIK

بازار صنایع دستی کومبو سازی  KUM BASARI PASAR

بازار مواد غذایی با دونگSANUR BEACH

از آنجائیکه هیچ پرواز مستقیمی از تهران به بالی وجود ندارد خطوط هوایی قطری الاتحاد و امارات پرواز تهران به بالی را با یک توقف در برنامه پروازی دارند.

اطلاعات جامع و کاربری

جمعیت ، ۲۰/۴ میلیون

واحد پول IDR-INDONE SIAN RUPIAH

برابری پول با دلار USD /3005 IDR 100

ساعت رسمی ۳۰/۳ جلوتر از تهران